Kde se cítit jako v pohádce. Třeba v Libochovicích

24. srpen 2016  Redakce   Lifestyle  1508 zobrazení  246 slov

Americká romantická komedie Princ a já nebo česká fantasy pohádka Jezerní královna. Co mají společného? Oba filmy se natáčely na zámku v Libochovicích. Městečko je nejen oblíbenou filmovou lokací, ale i místem pro výlety a relax.

Saturnův sál na zámku v Libochovicích. Foto: archiv NPÚ/Zámek LibochoviceSaturnův sál na zámku v Libochovicích. Foto: archiv NPÚ/Zámek Libochovice

Možná máš pocit, že tě výlety nebaví. Že je při nich nuda. Jenže si představ, že existuje místo v severních Čechách, které je atraktivní natolik, že tě určitě nadchne.

Reklama

Město Libochovice má ideální polohu. Pokud se rozhodneš s kamarády sjíždět řeku, určitě po Ohři dopádluj až do tohoto města. V jeho centru se nachází zámek, který i díky krásnému zámeckému parku se objevuje v mnoha filmech a seriálech. Navíc je to oblíbené místo zahraničních filmařů.

Zámek v Libochovicích má nádherný interiér a dominantou je Saturnův sál, ve kterém se konají svatební obřady. Až se třeba rozhodneš vdávat, zámek je ideálním místem.

I když tě nebaví chodit do kopců, zřícenina hradu Hazmburk je nepřehlédnutelná. Je to romantické místo pro rande, a to nemusíš ani nahoru.

Pokud jsi sportovně založená, v okolí Libochovic je možné jezdit na kole. Třeba cyklostezka Ohře je ideální pro odpočinkovou cykloturistiku.

Více tipů najdeš na webu Poznejte Libochovice.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x